Tankotanssin SM-kilpailut 2017 Kirjoittaja Nanna Halonen | Päivitetty viimeksi 07.05.2017

Suomen tankotanssiliiton (FPFF) järjestämät IPSAF:n alaiset tankotanssin SM-kilpailut 2017.

Kilpailuihin voivat osallistua kaikki liiton kilpailulisenssin maksaneet jäsenet, joiden antidoping-sopimus on allekirjoitettu viimeistään 3 kuukautta ennen kilpailupäivämäärää. Ilmoittautumiset sähköpostilla os.info@tankotanssi.net. Mainitse ilmoittautumisessa nimi, kotipaikka ja sarjasi.

Osakilpailut
Oulu 29.1. (viim. ilm. 30.11.) – kilpailuraportti
Tampere 18.2. (viim. ilm. 30.01.) – kilpailuraportti
Helsinki 25.3. (viim. ilm. 20.2.) – kilpailuraportti

Finaali 22.4. – kilpailuraportti
– Osallistumisoikeus jokaisen osakilpailun 5 parasta / sarja.
– Finaalin 3 parasta / sarja lunastavat osallistumisoikeuden PM-kilpailuihin (9.9 HML), EM-kilpailuihin (10-11.6. Unkari) ja MM-kilpailuihin (2-3.12. Yhdysvallat).

Tankotanssin maailma ei ole organisaation virallinen edustaja, järjestäjä tai yhteistyökumppani. Kaikki tämän sivun tiedot on kerätty julkisista kilpailutiedotteista. Kilpailijan tai muun kilpailuista kiinnostuneen tulee tarkistaa viralliset osallistumisohjeet yms. tiedot kilpailujärjestäjältä. Tankotanssin maailma ei vastaa tällä sivulla ilmoitettujen tietojen oikeellisuudesta.

Säännöt (englanniksi)
Suomenkielinen sääntökooste
Pakolliset liikkeet (suomenkielinen ohjeistus)

Tulostaulukko

Voit järjestää taulukon uudelleen klikkaamalla sarakkeen otsikkoa. Pitämällä SHIFT-näppäimen pohjassa voit valita myös useita eri sarakkeita.

Viralliset tulostaulukot
Oulu, Tampere, Helsinkifinaali

SW = senior women, SM = senior men, JB = junior b (13-17-v.), MA = masters 40+

SE 117,10 (Oona Kivelä 9.9.2016)

KilpailijaSarjaKarsintaSijoitusAEDHJYht.FinaaliAEDHJYht.
Jenna NissinenSWOUL436,2527,507,200,070,95P
Nita LehtoSWOUL541,2532,75-7,700,066,301031,1740,502,200,073,87
Tea SavioSWOUL340,0033,754,300,078,051131,3338,004,300,073,63
Terhi TaviSWOUL144,7538,256,000,089,00734,3342,676,300,083,30
Ellamari LassilaSWOUL241,2547,00-3,700,084,55P
Henri HeikinheimoSMOUL142,7552,006,600,0101,35130,3349,675,000,085,00
Satu MyllymäkiMAOUL136,7530,00-11,000,055,75425,1726,17-1,400,049,93
Oona AntinjunttiJBOUL137,7523,25-8,800,052,20231,5026,67-2,30-3,058,87
Veera HakalaSWTRE641,5026,502,500,070,50
Jenni MultisiltaSWTRE542,0033,751,700,077,45835,6743,503,000,082,17
Minka LeskinenSWTRE838,5031,25-7,000,062,75
Heidi MäkinenSWTRE345,0040,501,500,087,001227,1737,504,100,068,77
Tanja TammiSWTRE240,2543,006,000,089,25635,6744,336,700,086,70
Sanni ErämiesSWTRE146,0051,506,200,0103,70340,3354,837,100,0102,27
Tuuli-Anna AsplundSWTRE440,7539,255,700,085,701326,5036,500,700,063,70
Johanna JuvonenSWTRE735,0033,50-3,300,065,20
Olavi HeinoMATRE233,2515,0-4,300,045,45622,836,67-2,300,027,20
Tintti MikkonenMATRE138,2538,00-0,400,072,85131,6724,001,600,057,27
Anni KorpilampiJBTRE144,2555,501,600,0101,35137,8344,333,900,086,07
Meri-Tuuli Roihankorpi-SirviöMAHEL136,2532,002,400,070,65330,1721,83-0,500,051,50
Sami HuhtakallioMAHEL226,2526,753,900,056,90523,3319,003,900,046,23
Pia SimonsMAHEL324,7524,753,500,053,00227,5023,675,200,056,37
Sofia Al-KhatibSWHEL441,2544,506,300,092,05933,8341,335,400,080,57
Heidi HällynenSWHEL737,0035,005,400,077,40
Laura HannusSWHEL641,0038,753,800,083,55
Hanna KnihtiläSWHEL345,0052,258,000,0105,25440,5050,179,700,0100,37
Emilia SaarelaSWHEL545,5045,50-0,200,090,80539,6746,339,100,095,10
Piiu PekariSWHEL249,5055,254,600,0109,35243,8353,0010,900,0107,73
Annika AlankoSWHEL145,2557,0010,500,0112,75139,3358,3311,300,0108,97